Zebra TLP 2844 Kurulumu ve Ayarları

Merhaba arkadaşlar Zebra TLP 2844 kurulumu ve ayarları yazımızla yine beraberiz . Bu yazımda ülkemizde en çok kullanılan barkod yazıcılardan Zebra tlp 2844 barkod yazıcının kurulum ve ayarlarını yazmaya çalışacağım. Özellikle kamu kurumlarında ve Devlet Hastanelerinde kullanılan bu yazıcı giriş seviyesi bir barkod etiket yazıcısıdır.

Önce internetten driverini indirip kuruyorsunuz. Sonra burada yazacağım ayarlara göre ayarlarsanız sorunsuz bir şekilde çalışacaktır. Şimdi gereken ayarları yapmaya başlıyoruz

Önce Denetim Masası Aygıt ve Yazıcılardan ZDesigner TLP 2844 isimli yazıcının üzerine sağ tıklanıp Yazıcı Özellikleri seçilir. Daha sonra aşağıdaki resimdeki Tercihler butonuna tıklanır.

Aşağıdaki gibi bir ekran açılır. Options (Seçenekler) sekmesinden önce Paper Format mm olarak ayarlanır. Burada kağıdımızın ölçeklendirmesinini santimetremi mimlimetremi olarak yapılacağını seçiyoruz. Daha sonra www.posrulo.com dan satın aldığınız barkod etiketin en ve boy ölçülerini Size (Ölçü) alanına giriyoruz. Hastane etiketi ise Heidgt kısmına 30 Widht kısmına 50 giriyoruz. Terazi etiketi ise 40 ve 58 ölçülerini giriyoruz.

Daha sonra aşağıdaki resimde göründüğü şekliyle Advanced Setup (Gelişmiş Ayarlar) alanından kağıdımızın cinsine göre Direk Termal veya Thermal Transferi seçiyoruz. Eko termal barkod etiketlerde Termal Transfer, kuşe barkod etiketlerde ise Direk Termali seçip kurulum işlemini tamamlamış oluyoruz.

Bu yazı www.posrulo.com www.barkoddukkani.com www.vangolu.com www.vangolu.org sitelerinin yönetimince hazırlanıp yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir