ARGOX BARKOD YAZICI KURULUMU VE AYARLARI 2

1-Driver İndirme

2-Driver Kurulumu

3-Yazıcının Barkod Etiket Ölçüsünden Bağımsız Ayarlanması

4-Argox Barkod Yazıcının Kağıt Ayarlarının Yapılması

Argox OS-214 plus barkod yazıcının ayarlarını farklı yönleriyle anlatacağım yeni bir yazıyla karşınızdayım. Öncelikle Argox Barkod yazıcı driverinin en güncel halini indiriyoruz. Bu driveri https://www.seagullscientific.com/support/downloads/drivers/argox/ adresinden indiriyoruz.

Bu indirmeyi tamamladığımızda kuruluma geçiyoruz.

Argox Barkod yazıcı kurulumunda bilgisayarımız ile barkod yazıcının  bağlantı şekline göre USB, seri veya etherneti seçiyoruz

Bu adımda Argox Barkod yazıcımızın modelini seçiyoruz. Benim modelim Argox OS-214 plus. Bu seçimdede PPLA olanı seçiyoruz. PPLB seçiminde Türkçe karekter problemleri yaşanıyor. Kurulum bittiğinde ayarlamalara geçiyoruz

Yazıcının üzerine sağ tıkladığımızda açılan menüden Yazıcı özelliklerini seçiyoruz, açılan pencerede Etiket Sensörünü Etiket Aralığı olarak, Yazdırma yönteminide doğrudan termal, Yazdırma Sonrası İşlemide Kes  olarak seçiyoruz.

                Genellikle kurulumlarda yapılan en büyük hata Yazdırma Yönteminin yanlış seçilmesidir ki bunun sonucundada cihaz hataya düşmekte bunun sonucunda Argox cihazın önündeki lambalar sürekli yanıp sönmektedir.

                Daha sonra üstteki sekmelerden Gelişmiş sekmesi seçilip alt kısımdaki Yazdırma Varsayılanı butonuna tıklanır. Buradan açılan pencerede aşağıdaki resimlerde rakma sırasıyla gösterdiğim şekilde ayarlamalar yapılır.

                Bu yaptığımız ayarlar neticesinde kağıt ölçüleri belirtmeksizin her ölçüdeki Barkod Etikete yazdırma işlemi yapmayı sağlamış olduk.  Birden çok barkod etiket ölçüsü ile çalışan firmalarda çok işe yarayan bir yöntemdir. Yani 58×40 kullandığınızda ayrı bir ayar yapmak, 30×50 kullandığınızda ayrı bir ayar yapmak zorunda kalmaksızın işlerinizi halledeceksiniz.

                Yukarıda barkod etiket ölçülerine bağlı kalmaksızın Argox OS-214 Plus barkod etiket yazıcının ayarlarını anlattım. Fakat tek ölçü kullanılıyorsa aşağıda anlatacağım ayarları yapmak daha garanti bir işlem olacaktır.

                Bu işlem de yine yazıcıya sağ tıklayıp Yazıcı özelliklerinden aşağıdaki formu açıyoruz. Tercihler butonuna tıklayıp açılan pencerede Sayfa Ayarları sekmesine geliyoruz. Stok Ad yazan yerde Yeni butonuna basıyoruz. Burada tasarımımıza bir isim veriyor ve Barkod etiketimizin genişlik ve yükseklik ölçülerini giriyoruz.

Yukarıdaki işlemin aynısını Gelişmiş sekmesinden Yazdırma Varsayılanı butonuna tıklayıp açılan pencereden Sayfa ayarları sekmesinden daha önce isim verdiğimiz tasarımı seçiyoruz.

                Aynı pencerenin Stok sekmesinden  etiket sensörünü Güncel Ayarları Kullanı seçiyoruz diğer kısımlar yukarıdaki ayarlarla ayın olacak. Aşağıdaki resimde olması gereken ayarları kırmızı ile işaretledim.

                Bu yazımda Argox Barkod yazıcılarla ilgili farklı 2 ayarı anlatmaya çalıştım. Umarım faydalı olur. Bir sonraki yazımda buluşmak üzere.

Bu yazı www.posrulo.com sitesi için hazırlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir